Antalya Plaket, Antalya ÖDül Kupa, Antalya madalya, şilt, yönlendirme levhaları, imalat, pazarlama, ahşap plaket, kumluca plaket, kumluca reklam, antalya reklam
kumluca hal fiyatları
nöbetçi deneme
Hal Fiyatlari
Nöbetçi Ezcaneler
kumluca ezcane
Seri ilan
Kategori: Yok
nöbetçi deneme
Program Arsivi

Gösterim: 3542

Gösterim: 3068
Antalya Hava Durumu
ANTALYA
 
 
  Ana Sayfa        Otomobil
20 Yaş ve altı Hurda Araç Kanunu
20 Yaş ve altı hurda araçların trafikten çekilmesi amacını taşıyan hurda araç teşvik yasası hükümetin gündeminde.
28 Eylul 2013, Cumartesi  13:21 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

20 Yaş ve altı hurda araçların trafikten çekilmesi amacını taşıyan hurda araç teşvik yasası hükümetin gündeminde.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalara ilişkin son karar önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda masaya yatırılacak.

 

6 BİN 500 LİRA DESTEK
Star’dan Ercan Baysal’ın haberine göre; üç farklı tarifede toplam 2 milyon binek araç ortalama 5 bin TL ile desteklenecek. 1985 model ve öncesi binek araçlar için 3 bin 500 lira teşvik öngörülürken aynı rakam 85-90 yılları arası modellerde 5 bin lira olarak planlandı. Teknik düzeyde bulunan taslak çalışmaya göre 90 ve 93 model arasında bulunan binek araçlardaki destek miktarı ise 6 bin 500 lira olarak tasarlandı. Önümüzdeki günlerde son kararın verileceği taslak çalışmasına göre yeni araç alımına kredi faiz desteği de paketin içerisinde yer alıyor. Hurda teşviklerinin masaya yatırıldığı teknik düzenlemelerin yer aldığı söz konusu taslakta 20 yaş üstü taşıtını getirip sıfır araç alanlara ÖTV indirimi verilmesi teklifi de bulunuyor.

GELECEK YIL UYGULANACAK
Hurda indiriminin yer aldığı teşvik paketinin 2014 yılında hayata geçirilmesi planlanıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalara ilişkin son karar önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda masaya yatırılacak. Hurda teşvikine yönelik son karar Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nda (EKK) masaya yatırıldıktan sonra siyasi irade tarafından verilecek.

 

20 YAŞ ÜZERİNDE 4 MİLYON ARAÇ VAR
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde 17 milyonun üzerinde araç bulunuyor. 20 yaş üzerindeki araç sayısı ise 4 milyonun üzerinde. 20 yaş üzerindeki araçların yaklaşık 2 milyon adedi binek taşıtlardan oluşuyor. Hurda araç düzenlemesinde sona gelindiğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, konuyla ilgili çalışmaların 2014 yılında hayata geçirilerek yerli üretime önem verileceğini açıklamıştı.

Üç farklı tarifede uygulanması öngörülen hurda teşviki, 1985 öncesi araçlar için 3.500, 1985-1990 arasında 5 bin lira, 1990-1993 arasında ise 6.500 TL planlandı.


Bu haber676 kez okunmu?tur.
Volkswagen Amarok Otomatik'te kullanılan Torsen arazi şanzımanı, Amarok için yeniden tasarlandı ve üretildi.
İki şirketin birleşmesi 1 Ağustos 2012 itibariyle geçerli olacak.
430'daki gibi kumaş tavana değil, katlanır sert bir tavana sahip olacak.
araçlar toplam 1000 puan üzerinden performans, donanım ve tasarım gibi konularda değerlendiriliyor.
 
Haber  Blog Video Foto Ilanlar


kumluca madalya plaket

kumluca duvar saati, kristal plaket fiyatları, antalya kristal ürünler, galeri kristal antalya

Yazarlar


Merhaba

19 Mart 2010
kumluca web sitesi tasarım, seo optimizasyon, google, adwors, kumluca reklam, kumluca web sitesi, kumluca tasarım
Üye Girisi
kumluca madalya plaket
kumluca haber, kumluca haberleri, kumluca haberler, finike haber, finike haberler, finike haberleri, demre haber, demre haberleri, kaş haber,
Video

Sisteme Kayitli Günün Ayeti Bulunmamaktadir.

Kaynak Yok
ANTALYA yorum antalya nın haber ve bilgi portaalı antalya haberleriREKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   RSS

Kumluca Haberleri

Kumluca Hal Fiyatlari